برای تو

حالا مامان برای تو می نویسه

وروجک

 سلام سلام ماچقلب

من و نی نی بعد از کلی آزمایش و پول بابا رو خرج کردن و استرس کشیدن و ناخن جویدن بالاخره با جواب آزمایش رفتیم پیش خانوم دکتر ! بگید چی شد ؟!

 هی هی هی ! آخ جونمی جون که نی نی سربلند بیرون اومد و جواب آزمایش NT اون طبیعی و سالم بود و جواب انواع آزمایش های خون هم همگی در حد عالی و سالم بودن (همشون توی محدوده ی سبز بودن حالا من نمی دونم این محدوده ی سبز چه محدوده ای هست! متفکر)

خلاصه نی نی ما الان یذره هم شیطون شده یعنی تا مامانش میاد سرفه کنه یا عطسه کنه زیر دلش درد می گیره که یعنی نی نی می گه : هی مامان منم این زیرم ها ! یذره آروم تر لفطا!!نیشخند

یه چیز دیگه که توی سونو مشخص شد این بود که دکتر گفت جفتم جلوتره ! و نباید کارهای سنگین انجام بدم یا اشیای سنگین بلند کنم. و این که همه ی نی نی ها توی شکم ماماناشون سر و ته هستند و کلشون رو به پایینه ولی نی نی من حسابی توی شکمم لم داده و به حالت دراز کش هستش و انگاری که روی یه تخت راحت گرفته خوابیده ! خلاصه وروجکی شده که کلی با خانوم دکتر سرش خندیدیم .. آها یادم اومد ضربان قلبش هم 167 هستش !

خانوم دکتر به غیر از فولیک اسید دوتا قرص دیگه هم برام نوشته که هفته ای دو بار (فعلا) باید استفاده کنم یکیشون pregnacare هست و اون یکی و قرص امگا 3 . یه آمپول ب کمپلکس هم برای تهوع هام نوشت. شکر خدا مشکل بینی ام هم حل شد و برای اون نه از دارو کمک گرفتم و نه قطره . یه بنده خدایی قطره ی مخصوص بخور به اسم منتول رو به من پیشنهاد داد که فقط باید اون قطره رو جلوی بینیم می گرفتم و بو می کردم. واقعا معجزه کرد و دکتر هم گفت که چون گیاهی هستش اصلا و ابدا عوارض جانبی روی نی نی نداره.

از این هفته دیگه به صورت محسوس شکمم بزرگ می شه (طبق گفته ی کتاب) بعضیا بهم پیشنهاد دادن از همین هفته پوست شکمم رو با روغن زیتون نرم کنم ، بعضی ها هم گفتن که کرم های مخصوص این کار خیلی بهتر عمل می کنن تا خدای نکرده ردی از دوران بارداری روی شکمم جا نمونه ! حالا موندم به روش سنتی عمل کنم یا اون کرم رو بگیرم که می گن اون قدر ها هم ارزون نیست !! متفکر

  
نویسنده : نرگس ; ساعت ٢:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۳٠
تگ ها :

آزمایشی دوباره

وای چقدر دیر شد ببخشید ! این قدر توی این ماه رمضون باید خونه ی این و اون می رفتیم و افطاری دعوت بودیم که فرصت پست جدید نداشتیم.

شکر خدا نی نی اذیتی نداشته ! اما بدن من همچنان اذیت می کنه ! وسطای ماه بود که حساسیت ها و عطسه هام شدیدتر شد و گوش میانی ام عفونت کرد. طوری که سرم رو روی متکا نمی تونستم بذارم. از طرفی این عفونت داشت می زد به فک و لثه ها و دندان هام و تمام این ها در ظرف یه بعدازظهر تا شب طول کشید. صبح که شال و مانتو کردم و رفتم پیش دکتر خانوادگیمون (عمومی) بنده خدا بعد از معاینه ی گوشم حسابی توی فکر رفت. بهم گفت که عفونت شدیده و باید کاری کرد . از طرفی هیچ گونه آنتی بیوتیک و چرک خشک کن قوی هم نمی تونست بنویسه و خلاصه برام آموکسی سیلین نوشت. و گوشزد کرد که به محض بهتر شدن و رفع عفونت ، دارو رو قطع کنم. البته بهم پیشنهاد داد که می تونم از استامینافون (بدون کدئین) هم استفاده کنم که تا به حال استفاده نکردم.

شکر خدا بهتر شدم و دارو رو کنار گذاشتم . الان هم دو تا صبحه که دارم یه کوچولو کندر می خورم که می گن برای باهوش شدن بچه خوبه !

شنبه باید برم آزمایش ژنتیک انجام بدم که می گن در هفته های ١٠ تا ١٢ این کار باید انجام بشه و من الان در هفته ی یازدهم هستم. یه سونوی دیگه هم دکتر نوشته که اونم شنبه می رم شاید تونستم صدای قلب نی نی رو بشنوم.

راستی شب های قدر حسابی دعاتون کردم شما هم توی دعا خوندن هاتون منو فراموش نکنید. التماس دعا هم واسه خودم هم نی نی هم بابای نی نی ! نیشخند

Pregnancy Ultrasound Picture : week 11

اینم نی نی توی هفته ی یازدهم

  
نویسنده : نرگس ; ساعت ٦:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٠
تگ ها :

وزن و وزنه !

چند روز پیش جواب آزمایشگاه حاضر شد و با جواب سونوگرافی بردم پیش خانوم دکترم. ایشون هم گفت که همه چی توی آزمایش ها نرماله و جواب سونو هم خیلی خوبه و نشون می ده نی نی سالم و پر ورجه وورجه استنیشخند. بعدش هم فشار خونم رو چک کرد و بعد هم وزنم رو. ٢ کیلو اضافه کرده بودم . از خانوم دکتر پرسیدم این مشکل ساز نیست !؟ چون تو کتابها خوندم که سه ماهه اول بارداری تازه وزن کم می کنند و نباید وزن اضافه کرد که خطرناکه !! نگران

دکتر جون هم خیالمو راحت کرد و گفت که اصلا مشکلی نیست و این به این خاطره که من بدویار نبودم و حالم بد نشده و تونستم غذای روزانه ام رو بدون هیچ مشکل و حالت تهوعی بخورم. فقط بهم گفت چیزای شیرین مثل شله زرد و حلوا و شیرینی و زولبیا و بامیه نخورم (که منم ازشون بدم میاد!!زبان) و مصرف برنجم رو هم به حداقل برسونم و کم کنم.

برای هفته ی یازدهم و اوایل هفته دوازدهم هم یه آزمایش و سونوی (واژینال) دیگه نوشت که این یکی مربوط به جنین می شه و آزامایشات ژنتیکی ! دعا کنید توی این یکی آزمایشات هم نی نی سربلند بیرون بیاد و دل مامان و باباشو شاد کنه !

یه چیز دیگه دکترم (متخصص زنان )برای رفع حساسیت داروی « دیفن هیدرامین » رو داده که به صورت شربته ! قبلا هم که پیش یه دکتر دیگه می رفتم (دکتر عمومی و خانوادگیمون) شربت « برم هگزین » رو برام نوشته .. البته من سعی می کنم تا وقتی بهشون محتاج نشم از هیچ کدوم استفاده نکنم . ولی اگه کسی از پزشکی و دارو  سردرمیارده بهم بگه مصرف کدوم بهتره و ضرر کمتری برای نی نی داره !!

تصویر جنین در هفته ی نهم

  
نویسنده : نرگس ; ساعت ۳:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٩
تگ ها :